МАЛКИЯТ ЧОВЕК В ГОЛЕМИЯ ХАЗАРТ

Появи се възможност, предлагаща на всеки предприемчив българин да забогатее. Как? Много лесно – като си отвори свой пункт за залагания. Това се рекламира по БНТ по време на всеки мач от Световното първенство. Не веднъж, а по десетина пъти. Даже в паузите, когато футболистите пият вода, тогава и зрителите пият по някоя бира заедно с бившия футболист Божинката – рекламното лице на кампанията за лично участие на малкия човек в големия хазарт.

Рекламите с логото на Ефбет обещават шест процента от оборота. Българино, какво чакаш – стани богат! Просто е: наемаш помещение в квартала или вадиш колата от гаража и го преустройваш в пункт за залагания. Каниш си приятелите и съседите на мач и бира, а докато гледате – залагате! Който играй – пИчели, както казваше друг бивш футболист, а който прибира залозите, пИчели двойно! А за кварталния хазартен деятел остават шест сладки процента.

Според статистиката в България имало над 40 хиляди души, зависими от хазарт. А всъщност те са много повече – стотици хиляди. Злото отдавна е епидемия.

Огледайте се – по пътищата от билбордове известни актьори ви подканват да залагате. Футболистите в нашето първенство носят на фанелките си логото на фирми за залагания. Даже най-голямата зала в София е означена с четири осмици – осмиците на късмета.

Покрай Световното кампанията на бет-фирмите става още по-агресивна – идеята е хазартните пунктове да се размножат все по-масово, да влязат в малките квартали и паяжината им да стане толкова гъста, че да оплете всяка муха, в чиято глава се върти мисъл за лесна печалба.

И това става с дейното участие на Българската национална телевизия. Въпреки че има закон, който забранява рекламата на хазарт по медиите.

Тук вероятно рекламодатели и телевизионери ще извъртат, че в случая те не рекламират залагания, а възможност за дребен бизнес. За забогатяване на предприемчивия българин.

На кого ги разправяте? В окото на нормалния зрител плува ли корабче?

Корабчета плуват само в очите на СЕМ, които се правят, че не виждат очевидното нарушение на закона. Сигурно и г-жа Милотинова, генералният директор на БНТ,

не забелязва, че нейната медия разпространява масово едно социално зло.

Дали пък БНТ, съвместно със СЕМ, не са отворили свой „квартален пункт” за залагания срещу шест процента от оборота?

Михал МИШКОВЕД

Още от "Стършел"

Карикатури

Гола вода

Карикатури

Поцелуйковщина

Каква стана тя

ИДИОТИТЕ СЪЩО ПЛАЧАТ

Ако по телевизията сте видели един наистина тъжен и угрижен човек, то това със сигурност е бил министърът на туризма. Хотелите ни са чисти, каза, прозорците са измити, чадърите са подредени, а туристи няма. Не се и задават. И ни призова – за Бога, братя, летувайте на родното море! Бъдете патриоти! Пък ние, несъзнателните поданици […]

Карикатури

Война за мир

Разкази за всеки ден

Якооо!…

Якооо!… 110, 120, 130… Хайде, миличка, хайде, любов моя! Давай, давай! 130, 140, 150… Хайде, красавице моя, знаеш, цял живот съм мечтал за тебе! Хайде, покажи ми какво можеш! 150, 160, 170… Браво, скъпа моя! Така де, цяло съкровище съм броил за тебе – трябва да си го заслужиш, нали?!… Хайде, хайде, можеш още! Можеш! […]

Карикатури

В кошницата

Прочетете новия "Стършел"!